FANtv-nl-logo-mobile

Een moestuin in de kas

Een moestuin is leuk, maar met al die regen in Nederland zullen je tomaten, paprika's en komkommers niet zo heel hard groeien. Daarom kan een kas erg handig zijn.



Zo verplaats je eigenlijk je moestuin naar binnen, maar heb je toch de voordelen van buiten. Daarom zetten we dit keer een kas neer. Zo kunnen de kinderen lekker gaan tuinieren. Maar om voor iedereen wat te regelen, regelen we ook een mooi loungebed.



Zonlicht
De zon is een erg belangrijk onderdeel in een moestuin. Zonder licht zullen je pas-in-de-grond-gestopte zaadjes niet goed gaan groeien. Daarom bestaat een kas eigenlijk alleen maar uit glazen ruiten. Zo kan het zonlicht van buiten toch naar binnen.


Warmte regelen
Maar door het glas komt niet alleen zonlicht naar binnen, er komt ook warmte mee. Je merkt dit ook wel als je op een warme dag in een auto zit zonder airco. Doordat het in de auto niet waait, wordt het erg warm. Dit gebeurt eigenlijk ook in de kas. Je kunt de temperatuur bijsturen door voldoende dakramen te plaatsen. Moet het warmer worden? Dan laat je de ramen dicht. Maar moet het iets kouder zijn? Dan doe je het dakraam open.


  


Regen
Het leuke van een kas is dat het binnen niet kan regenen. Zo bepaal je zelf hoeveel water je de planten geeft. Op deze manier creëer je een optimaal groeiklimaat.


Slakken
En dan heb je ook nog slakken… Buiten loop je een grote kans dat deze glibberige beesten je met moeite zelfgeweekte plantjes op zullen eten. Maar omdat de slakken de kas niet in kunnen, weet je zeker dat je straks een lekkere zelfgekweekte tomaat of komkommer hebt. En trouwens… Heb je wel eens gezien hoeveel groenten kosten in de supermarkt?


Gebruikte planten
De planten die gebruikt zijn, kun je vanuit je luie stoel bestellen via Directplant


Vergelijkbare artikelen